مد روز انواع مانتو شال روسری سایت "مد روز" مدل های جدید عکس مدل مانتو رنگی مجلسی لباس زنانه مانتو رنگی جلوباز روسری رنگی ست مجلسی لباس زنانه و دخترانه

انواع تاتو خط چشم و روش های انتخاب تاتو خط چشم مناسب

در این مطلب از سایت مد روز انواع تاتو خط چشم و روش های انتخاب تاتو خط چشم مناسب با چشم شما را بخوانید

 

خط چشم دائم

تاتو خط چشم یکی از رایج ترین آرایش های دائم است که بین خانم ها طرفداران بسیاری دارد. قبل از انتخاب مدل تاتو خط چشم این مقاله را بخوانید.

انواع تاتو خط چشم 

کسانی که تاتو خط چشم انجام می دهند، در مورد انتخاب تاتو برای چشم چنین پیشنهاد می دهند:

اگر چشمان درشتی دارید

تاتو خط چشم پهن کاملا برای شما برازنده است و چشمان شما جذابتر می کند البته اگه می خواهید چشمانتان کوچکتر و گردتر نمایش داده شود بهتر است از تاتو خط مژه که در داخل چشم کشیده می شود استفاده کنید(بهتر است پهنا و اندازه تاتو خط چشم را کمتر از حالتی که به صورت عادی آرایش می کنید انتخاب کنید)

اگر چشمان گود رفته دارید

یک  تاتو خط چشم باریک و ظریف می تواند چشمان شما را زیباتر نشان دهد (تاتو خط مژه چشمان شما را کوچکتر نشان می دهد بنابراین گزینه مناسبی برای شما نیست)

اگر چشمانی از حدقه بیرون زده دارید

یک تاتو خط چشم پهن در بالای پلک ها می تواند چشمان شما را زیباتر نشان دهد (بهتر است پهنا و اندازه تاتو خط چشم را کمتر از حالتی که به صورت عادی آرایش می کنید انتخاب کنید)

نتیجه تصویری برای درمان ورم چشم بعد از تاتو

اگر چشمان ریزی دارید

برای درشت جلوه کردن چشم‌ها بهتر است هم بالای چشم خط بکشید و هم پایین آن؛ چون به‌طور کلی وقتی تاتو خط چشم پایین را انجام می دهید چشم‌ها درشت‌تر جلوه می‌کنند.

اگر چشمان با فاصله دارید

بهتر است از خط‌چشم‌های گوشه‌دار استفاده کنید، یعنی خط‌ چشم از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید  این کار باعث می‌‌شود فاصله میان چشم‌های شما کمتر خودش را نشان دهد چون تاتو خط‌ چشم این فاصله را می‌پوشاند.

اگر چشمانی نزدیک به هم دارید

شما نباید تاتو خط‌ چشم‌ تان را از ابتدا بکشید بهتر است از خط‌چشم نیمه استفاده کنید یعنی از نصف پایانی یا یک سوم انتهایی آن خط چشم بکشید تا فاصله بین چشم‌ها بیشتر جلوه کند.

اگر چشمان گردی دارید

شما باید نیمه ابتدایی چشم را خطی بسیار باریک بکشید و بعد به مرور تا انتها آن را پهن کنید در ضمن بهتر است گوشه خارجی چشم را بکشید تا چشم کشیده‌تر به‌ نظر برسد و گردی آن را بپوشاند.

مراقبت بعد از تاتو خط چشم

1 – تا سه روز بعد از انجام تاتو از شستن چشم ها خودداری کنید

2 – به مدت ۲۴ ساعت کمپرس یخ بر روی پلک ها بگذارید.برای این کار بهتر است یخ را داخل یک پلاستیک فریزی قرار داده و بعد روی پلک ها قرار دهید سعی کنید یخ را برای مدت طولانی روی چشم قرار ندهید که باعث سردرد شود.

3 – از روز اول به مدت یک هفته از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید ( روزی ۳ بار با استفاده از گوش پاک کن روی چشم ها بمالید)

4 – از روز اول به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمایید( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن روی چشم ها بمالید )

5 – از خاراندن و کندن های ایجاد شده در محل تاتو پرهیز کنید.

6 – به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.

7 – تزریق واکسن هپاتیت B نیز پیش از تاتو کردن احتمال ابتلای شما را به این بیماری می کاهد. پس از تاتو هم باید با استفاده از کرم های آنتی بیوتیک پوست را ضدعفونی کنید یا با پانسمان مدتی آن را پوشیده نگه دارید و تا زمان بهبود نسبی زخم ها زیر تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید و حتما از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید.

البته فکر تاتوی خطرناک خط چشم را برای همیشه از ذهن تان دور کنید که بسیار خطرناک و پرعوارض است.

نتیجه تصویری برای درمان ورم چشم بعد از تاتو

منبع : nabzema.ir

در این مطلب از سایت مد روز انواع تاتو خط چشم و روش های انتخاب تاتو خط چشم مناسب با چشم شما را بخوانید

 

**********

  تاتوي خط چشم را فراموش كنيد

بسياري از خانم‌ها براي اين‌كه خودشان را از آرايش چشم راحت كنند، تصميم مي‌گيرند خط چشم را روي چشم‌هاي‌شان تاتو كنند، غافل از اين‌كه اين تصميم در كنار زيبايي ظاهري كه ممكن است در چهره آن‌ها ايجاد كند يكي از خطرناك‌ترين و در عين حال پردردسرترين شيوه‌هاي تاتو است.

مشكل اصلي هم از آن‌جا ناشي مي‌شود كه آرايشگري كه اين كار را انجام مي‌دهد، از ساختمان چشم و بافت‌هاي حساس آن هيچ‌گونه آگاهي ندارد و همين بي‌اطلاعي باعث مي‌شود هنگام وارد كردن سوزن به پشت پلك، هميشه احتمال آسيب به بافت‌هاي چشمي وجود داشته باشد.

چنانچه سوزن خيلي عمقي در بافت پلك وارد شود، احتمال پارگي پلك و آسيب ديدن بافت‌هاي كره چشم را به‌دنبال خواهد داشت. اين همه ماجرا نيست چون در بهترين شرايط حتي وارد‌شدن رنگ تاتو به داخل چشم هم مي‌تواند حساسيت‌هاي چشمي را در پي داشته باشد.

بنابراين بهترين حالت اين است كه از تاتو‌كردن خط چشم روي پلك‌ها منصرف شويد چون مشكلات احتمالي تحت هيچ شرايطي قابل مقايسه با زيبايي ظاهري نيست.

گاهي رنگ‌هاي به كار گرفته در تاتو هم مي‌توانند دردسر ساز باشند. بارزترين مشكلي كه اين رنگ‌ها مي‌توانند ايجاد كنند حساسيت يا آلرژي است. آلرژی می‌تواند به موادرنگی ایجاد شود که معمولا با رنگ‌هایی که ترکیبات جیوه (دررنگ قرمز) دارند بیشتردیده می‌شود. بنابراين بايد قبل از تصميم قطعي به انجام تاتو به اين مشكلات هم فكر كنيد. اما تنها اين عوارض نيستند تاتوهمچنین می‌تواند سبب انتقال انواع بیماری‌های واگیردارازجمله ایدز وهپاتیت هم باشد. نكته ديگري كه شايد كمتر به آن توجه شود عوارض تاتو در مواردي است كه به عكس برداري نياز پيدا مي‌كنيد. زماني كه شما نیازبه عکس برداری يا MRI داشته باشد، اين احتمال وجود دارد كه تاتودرمحل به دلیل وجودفلزات سنگین ماننداکسیدآسن با اینگونه تصویربرداری‌ها تداخل ايجاد كند وتشخیص را دچارمشکل كند. بنابراين قبل از تصميم به تغيير بايد به تمام اين جزئیات دقت كنيد.

▪ استفاده از تاتو برای چشم از کی شروع شد؟

بیش از ۴ هزار سال است که بشر استفاده از تاتو را شروع کرده ولی اولین بار تاتو در سال ۱۹۸۴ به عنوان یک وسیله آرایشی برای رنگی کردن لبه پلک استفاده شد.

▪ آیا تاتوی خط چشم دائم برای چشم ها ضرر دارد؟

بله، با توجه به مجاورت محل تاتو با چشم احتمال آسیب رساندن به آن بسیار بالاست. به جرأت می توانم بگویم از زمانی که کاربرد تاتو در اطراف چشم افزایش یافت، عوارض گزارش شده آن در مقاله های چشم پزشکی هم بالا رفت. بیش از ۵۰ ماده رنگی متفاوت برای تاتو استفاده می شود و این مواد رنگی با ایجاد سوراخ در اپیدرم به بافت زیرجلدی می روند. بخشی از مواد در همین ناحیه تزریقی می ماند و بخشی به غدد لنفاوی ناحیه یا بافت های مجاور منتقل می شود. چشم عضو بسیار حساسی است و سوزن زدن های مکرر در ناحیه رویش مژه ها و تزریق مواد رنگی می تواند عوارض شدیدی داشته باشد.

▪ مثلا چه عوارضی؟

واکنش های آلرژیک فوری یا تاخیری، ریزش مژه ها یا موی ابرو، گرانولوم (با ایجاد توده در اثر التهاب)، کلویید (آوردن گوشت اضافه) و عفونت موضعی و… به طور کلی می توانم بگویم بخشی از عوارض مربوط به احتمال انتقال عوامل عفونی، عفونت های ویروسی مانند هپاتیت، ایدز یا عفونت های قارچی و باکتریایی هستند و بخشی از عوارض مربوط به تحریک سیستم ایمنی بدن و بروز عوارض آلرژی مانند کهیر و حساسیت های پوستی و حساسیت به نورخورشید. اختلال های التهابی پوست ناشی از تاتو نیز از ۲ روز تا یک ماه بعد از تاتو گزارش شده است. علاوه بر این تا به حال ۱۰ مورد بروز بدخیمی های پوستی مانند ملانوم در زمینه تاتو نیز گزارش شده است.

▪ آیا انجام تاتوی پلک نزد یک چشم پزشک یا متخصص پوست می تواند بدون عارضه باشد؟

نه، حتی انجام تاتو توسط یک فرد مجرب با مواد شیمیایی نسبتا بی خطر و در شرایط استریل و ابزارهای یک بار مصرف هم می تواند با عارضه همراه شود. در ضمن سازمان غذا و داروی آمریکا هنوز نتوانسته مشخصات یک تاتو بی خطر را قطعا اعلام کند و هیچ رنگ استانداردی تاکنون برای تاتو توسط شرکت های دارویی تولید نشده و موادی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند از موادرنگی شیمیایی با احتمال آلودگی و ناخالصی بالا و غلظت های های بالایی از مواد سمی مانند مس و کبالت است.

▪ صلاح می دانید شخصی که قبلا تاتوی پلک انجام داده، برای تجدید رنگ آن یا حتی پاک کردنش اقدام کند؟

نه، مسلما تجدید تاتو عوارضی را که نام بردم همراه خواهد داشت. از بین بردن تاتو با مواد شیمیایی یا لیزر نیز همراه با آزاد شدن مواد شیمیایی در بافت های حاوی رنگدانه است که حتی از آسیب ناشی از خود رنگدانه بیشتر خواهد بود. طبق مطالعه ای که چندی پیش انجام شد غلظت مولکول های سمی رنگدانه های قرمز و زرد تاتو بعد از لیزر تا بیش از ۷۰ برابر افزایش می یابد.

▪ با وجود این هشدارها، توصیه می کنید چه کسانی کلا دور تاتو را خط بکشند؟

خانم های باردار، افراد زیر ۱۸ سال، افراد با حساسیت های پوستی، افراد با زمینه بیماری های قلبی، دیابتی و هموفیلی و سایر اختلال های انعقادی، افرادی که دچار مشکلات و بیماری های چشمی هستند و نیز افراد در معرض تماس شغلی با فلزات سنگین و اشعه ماورای بنفش.

منبع: هفته نامه سلامت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.