مد روز انواع مانتو شال روسری سایت "مد روز" مدل های جدید عکس مدل مانتو رنگی مجلسی لباس زنانه مانتو رنگی جلوباز روسری رنگی ست مجلسی لباس زنانه و دخترانه

روش های اصولی همدردی با دوست و شخص غمگین یا عزادار – بخش اول

وقتی یکی از دوستان نزدیک شما دچار مشکل و ناراحتی میشوند ، اینجاست که دوستی های واقعی خود را نشان میدهند . در این مطلب از سایت مد روز ، روش های حمایت از دوست در مواقع مشکلات و ناراحتی را مطالعه نمایید .

دوستی واقعی به این معنی است که شما همانطور که در خوشی ها همراه دوست خود هستید ؛ زمانی که دوست شما دچار مشکل میشود ، راهی برای همراه و حمایت از دوست خود پیدا کنید .

برخی از افراد وقتی در مقابل ناراحتی دوست خود قرار میگیرند ، احساس بی دست و پایی کرده و نمیدانند در این لحظه باید چه کار کنند. مهم نیست ، نگران نباشید فقط سعی کنید مثبت فکر کرده و مثبت عمل کنید

راههای خیلی زیادی وجود دارد که شما میتوانید به وسیله آنها از دوست خود حمایت کنید .

چند روش و راه ساده برای حمایت از دوست صمیمی در مواقع ناراحتی و گرفتاری

حمایت از دوست در مشکلات روحی و غم
حمایت از دوست در مشکلات روحی و غم

1- در کنارش باشید حتی اگر از شما بخواهد که تنهایش بگذارید

اگر وقتی که مشکلی پیش میاید شما عقب نشینی کنید ، شما نمیتوانید به دوست خود کمک کنید . برای اینکه دوست خوبی باشید ، شما باید در زمان ناراحتی فرد حتی اگر نصف شب باشد یا دوست شما در حال اشک ریختن باشد ، در کنار او باشید و با او صحبت کرده و به حرف هایش گوش دهید

در صورتی که از شما میخواهد تنهایش بگذارید ، اصراری به صحبت کردن و درددل کردن با او نکنید وچند لحظه تنهایش بگذارید ولی سریعا دوباره در کنارش باشید .

بعضی از افراد نمیدانند در هنگام ناراحتی دوست خود چگونه باید رفتار کنند و چه چیزی باید بگویند ، به همین دلیل در کنار دوست خود ( یا هر فرد ناراحت دیگر ) بی صدا و بدون صحبت مینشینند ، این کار صدمه زیادی به فرد وارد کرده و باعث ناراحتی بیشتر شخص خواهد شد .

شما قبل از اینکه تصمیم به حمایت روحی از فردی بگیرید ، باید برنامه ای برای رفتار خود داشته باشید . فقط کافیست بدانید که دوست شما نیاز به گوش دادن دارد و یا نیاز به هم دردی یا هر نیاز دیگری .

اول با او تماس بگیرید یا پیام بفرستید که مثلا ” حالت چطوره ؟ ” چطور میتونم کمکت کنم ؟ ” ” آیا کاری هست که من متونم برات انجام بدم ؟ ”

همدردی با دوست غمگین و افسرده
همدردی با دوست غمگین و افسرده

بخشی از حمایت کردن از فردی ، این است که همیشه و به راحتی در دسترس او باشید . تلفن همراه خودتان را در کنار خود داشته باشید و حتی اگر نصف شب هم با شما تماس گرفت ، به تماس او پاسخ دهید و به حرف هایش گوش دهید .

به پیام ها و اس ام اس هایش پاسخ دهید . زمانی که با او به صورتی تلفنی صحبت میکنید ، فقط گوش دهنده نباشید و شما نیز با او صحبت کنید .

2- به حد کافی خونسرد باشید حتی زمانی که او در اوج ناراحتی و اضطراب است .

مانند سنگی سخت در میان طوفان باشید . سنگی که در طوفان های سخت نیز قابل اتکا و پناهگاه است . حتی اگر شما هم از نارحتی دوست خود شدیدا ناراحت هستید ، اجازه ندهید اوو متوجه این ناراحتی شما شود .

از خود ترس و ضعف نشان ندهید . این ترس باعث ایجاد ناراحتی و وحشت بیشتر در فرد شده و هیچ کمکی به او نمیکند.

3- با دوست خود همدری کنید ولی نگذارید او احساس کند مورد ترحم قرار گرفته است . همدردی بیش از حد شما ممکن است باعث احساس بدی در او شده و احساس ترحم به او دست دهد .

4- بدون برنامه ریزی و لحظه ای عمل نکنید . این ممکن است باعث بدتر شدن وضعیت شود . مخصوصا زمانی که به طور دقیق متوجه دلیل ناراحتی و مشکل اصلی دوست خد نشده اید /. قبل از هر اقدامی ، نظر او را نیز بپرسید و مطمئن شوید که دوست شما از این کار شما رضایت داشته باشد ( مگر زمانی که مشکل جانی و خطر واقعی دوست شما را تهدید میکند و شم مجبور هستید فوری عمل کنید )

5 – اول به حد کافی گوش دهید و زمانی که متوجه مشکل شدید به اندازه کافی صحبت کنید . شما اول باید شنونده خوبی باشید ولی این مهم است که حرف های مناسبی بزنید و دوست خود را با صحبت کردن مناسب آرام کنید . فقط شنونده بودن نمیتواند مشکل را حل کند

6- وقتی از موارد مشابهی که برای دیگران پیش آمده برای دوست خود تعریف میکنید ، گاهی مکث کنید و مطمئن شوید که دوست شما در حال گوش دادن است و تمایلی به شنیدن ادامه صحبت های شما داشته باشد

7 – به یاد داشته باشید که دوست شما در حال حاضر به حد کافی ناراحت است . شما فقط باید تا حد ممکن مثبت باشید .

8 – برای هر شخص و هر مشکلی راه حل های متفاوتی برای کمک و همدردی وجود دارد . کمک و همدردی با دوستی که عزادار مرگ یکی از عزیزان خود است ، با کمک و همدرد با کسی که ورشکست شده است کاملا متفاوت است . برای مثال اگر دوست شما دچار مشکل مالی است ، با اون درباره روش های برون رفت از این مشکل گفتگو کنید و راه حل هایی ارائه کنید . فقط شدیدا مواظب دادن پیشنهاد قرض پول به دوست باشید . قرض دادن پول به دوست میتواند باعث بوجود آمدن مشکل زیاد در آینده شده و مسائل مالی به راحتی میتواند دوستی های خوب را به هم زده و تبدیل به دشمنی کند

9 – تماس فیزیکی و در آغوش گرفتن میتواند بسیار موثر باشد . یا میتوانید به آرامی شانه هایش را لمس کنید . تماس بدنی به شدت میتواند برای کاهش غم و استرس مفید باشد . گاهی فقط کافیست بدون گفتن جمله ای ، او را در آغوش بگیرید . چیزی نگویید ، فقز آغوش خود را بازکنید و او را بفشارید .

در آغوش گرفتن بهترین روش همدردی با دوست
در آغوش گرفتن بهترین روش همدردی با دوست

10 – با هم آواز بخوانید ، برقصید و یا برای هم جک تعریف کنید . وقتی دوست شما اولین لبخند را بزند ، این یک شروع عالی برای ادامه کار است .

 

پایان بخش اول

 

 

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. گوزل می گوید

    مطلب جالبی بود ولی ناخالصی داشت! اونجا که گفته:” با هم برقصید” . خیلی جالبه ، از کجا ترجمه کردید؟؟؟!